>

Historické pohlednice - Obec Malínky

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Historické pohlednice

Fotogalerie > Historie

Zde je možno shlédnout zatím nám dostupné staré pohlednice obce Malínky. Takové pohlednice jeou  zajímavé nejen pro sběratele. Předpokládáme že existuje ještě minimálně jedna pohlednice, kterou nemáme k dispozici. Pokud by někdo z návštěvníků našich stránek měl k dispozici pohlednici obce a byl by ochoten ji nám poskytnout na naskenování, nebo nám naskenovanou poslal budeme rádi.
Kromě pohlednic uvítáme i staré fotografie naší
obce, které by bylo možno zveřejnit. Na historické fotografie se zajisté rádi podíváme.
Pohlednice si můžete pohybem ovládacích prvků na obrazovce zvetšovat.

<
Zatím nejstarří pohlednice u které se uvádí rok 1928. Pohlednice obsahuje celkový pohled na obec, pohled z horní části obce a poslední je pohled na náves. Na návsi byly vysázeny před domy stromy, ty se u domů dnes vyskytují jen ojediněle.
V dolní části pohlednici dominuje Zájezdní hostinec "U Máčalů". Zde je patrno že před zájezdním hostincem rostly 3 lípy. Dnes je již na tomto místě parkoviště.>

Mladší pohlednice je z roku 1950. Obsahuje čtyři pohledy na obec. Vlevo nahoře je pomník padlým ze světových válek (dnes u obecního úřadu). Vpravo nahoře je opět hostinec. Pohled na hostinec ze strany od státní silnice ve směru Kožušice-Brankovice. Tento pohled na hostinec ze strany na které byl vchod do prodejny. Prodejna se zde provozovala asi až do roku asi 1971. Dole vlevo pohled z horní části obce. Je to obdobný pohled jako na předchozí pohlednici. Poslední je pohled ze státní silnice na dům vekterém se dnes nachází Bistro.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky